Zároveň vedení města oznámilo, že svoz klasických nádob se směsným odpadem bude v těchto lokalitách prováděn pouze jednou za dva týdny. To platí i pro ty, kdo o popelnice na třídění neprojeví zájem.

V praxi to znamená, že ti, co odpad už nějaký čas třídí a museli s ním k některému z kontejnerových hnízd ve městě, budou od podzimu moci třídit pohodlněji. „Systém umožňuje třídit odpad komfortně přímo od domu a snížit tak množství komunálního odpadu,“ uvedl místostarosta Bořek Černý.

V centru města bylo otevřeno nové Turistické a informační centrum. Foto: Jana Křížová
OBRAZEM: V Lysé nad Labem slavnostně otevřeli centrum pro turisty

Zájemce dostane zdarma na základě smlouvy o výpůjčce k užívání popelnice na zmíněné dvě komodity. Je nutné se zaregistrovat na webových stránkách města v sekci Odpadové hospodářství.

Projekt třídění plastů a papíru přímo u domu začal pilotní akcí už v roce 2019 poskytnutím nádob zájemcům na jankovickém sídlišti.

Seznam ulic, ze kterých se majitelé domů mohou hlásit:

Purkyňova, Jičínská, Máchova, Dobrovského, Ferdinanda Schulze, Husova, 28. října, Komenského, Zbožská (po koleje), Nerudova, Tylova, Vorlíčkova, Otakara Theera, Za Drahou, Potoční, V Kolonii, Husova, 2. května, Hálkova, Havlíčkova, Resslova, Bedřicha Smetany, Palackého třída (mimo centrum), Antonína Dvořáka, Petra Bezruče, Maršála Koněva, Na Splavech, Svatopluka Čecha, Sladkovského, U vlečky, Hrabalova, U Cukrovaru, Poděbradská, Třebízského, Kramolínova, Boženy Němcové, Masarykova, Raisova, Černohorského, Luční, Labská, Brigádnická, Pobřežní, Jižní, Rohovládova, Zahradní, V Zahrádkách, Kopretinová, Ječná, Žitná, Chrpová, Šípková, Maková. Dále lokality Všechlapský vrch (Velelibská, Všechlapská, Železničářů, Zdonínská) a Babín (Kaprová, Pstruhová, Osiková, Parmová, K Lávce, U Mrliny).