Hlavní stránka je podle barev města stylizovaná červenobíle. Využívá novou oficiální grafiku města, jak byla loni vypracována na zakázku radnice profesionálním grafickým studiem. V hlavní nabídce jsou čtyři horizontální a jedna vertikální lišta. Lze v nich najít aktuality, dokumenty z úřední desky, hlášení městského rozhlasu, kalendář akcí nebo tiskové zprávy radnice.

Lehko lze také kliknout i na Krátké zprávy města nebo najít personální obsazení jak jednotlivých úřadů, tak složení zastupitelstva a rady. V sekci Otevřená radnice se lze dostat ke spuštění přímých přenosů či záznamů z jednání orgánů města, k registru všech smluv či rozpočtu.

Vertikální záložka nabízí například odkazy na informace z městské policie, elektronickou podobu Nymburského zpravodaje nebo odkaz, z nějž lze poměrně čerstvě objednat parkovací kartu. Místními je také využívaná sekce Hlášení závad, kde se hromadí různé poruchy a upozornění na nedostatky ve městě. Právě na upozornění obyvatel Nymburka už radnice ve spolupráci s příslušnými organizacemi vyřešila stovky připomínek.

Slavnostní vyhlášení krajského kola soutěže Zlatý erb se uskutečnilo ve čtvrtek na Krajském úřadě Středočeského kraje. „Web města je prací našich informatiků, kteří si toto ocenění bezesporu zaslouží. Neusínají samozřejmě na vavřínech a mají spoustu dalších plánů, jak naše webové stránky ještě více vylepšit,“ poděkovala místostarostka Stanislava Tichá. Cenu za město Nymburk převzali vedoucí odboru informatiky Josef Hájek a mluvčí města Petr Černohous.

Ceremoniálu se zúčastnil i radní pro oblast investic a veřejných zakázek Martin Herman, který připomněl loňské úspěchy zástupců Středočeského kraje v celostátním kole. „V loňském roce byli zástupci Středočeského kraje velmi úspěšní, na prvním místě v celostátním kole v kategorii nejlepší webové stránky měst se umístil Benešov, Kolín pak obsadil první místo v kategorii Smart city a elektronické služby. Všem vítězům letošního krajského kola blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v celostátním finále,“ uvedl Herman.

Vítězové celostátního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni 1. dubna v Hradci Králové. Společně s Nymburkem budou Středočeský kraj reprezentovat ještě zástupci berounského okresu. Konkrétně Hýskov, který uspěl v kategorii obcí. A také městys Liteň, který zvítězil v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba.

Vítězové Zlatý erb 2019 v kraji:

Nejlepší webové stránky města:
1. Nymburk www.mesto-nymburk.cz
2. Slaný www.meuslany.cz
3. Neratovice www.neratovice.cz

Nejlepší webová stránka obce:
1. Hýskov www.obechyskov.cz
2. Vysoký Chlumec www.vysoky-chlumec.cz
3. Drahelčice www.drahelcice-obec.cz

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba:
1. Liteň – hlášení závad https://hlaseni.tmapy.cz/#531456
2. Hlásná Třebaň - Chytrý systém evidence odpadů Econit http://chytreodpady.cz
3. Dlouhá Lhota - SMS rozhlas http://www.dlouhalhota.cz/e-sluzby/sms-rozhlas/