Zapalování ohňů pod deseti soutěžními kotlíky se konalo už v pravé poledne. O něco později začala na pódiu zahrady kulturního domu hrát skupina Daltonové a když jsem na místo dorazil 
v půl čtvrté, tedy asi půl hodiny před stanoveným časem na ochutnávky, nebylo v zahradě prakticky k hnutí.

Jinými slovy, druhý ročník soutěže Městecký gulášek, 
v němž deset přihlášených týmů mělo po zahradě svá stanoviště (a také své fanoušky), se dočkal nebývalého úspěchu u místních.

Už krátce před čtvrtou se tvořily před všemi stanovišti dlouhé fronty, které někomu mohly dát vzpomenout na doby dávno minulé, kdy se takto čekalo na banány nebo toaletní papír. Tentokrát však vyčkávající třímali v rukách mističky a lžíce a čekali na košt z jednotlivých kotlíků.
„Je mi líto, už nemám ani slzu," hlásil kapitán týmu Dobré duše Michal Syrový. To bylo přesně 16.18!!! Ostatní týmy na tom nebyly o moc lépe. Někde už měly jen omáčku bez masa, jinde také čistily dno. Takový byl zájem o soutěžní guláše. Však také v divácké části hlasování se celkový počet odevzdaných žetonů blížil kamsi k číslu 1 500.

Loňští vítězové, Piráti z Konírny, měli i letos viditelnou podporu, a ve stanu za jejich stanovištěm bylo stále plno. Několik členů týmu se během vaření posilovalo vydatně nejen gulášem, ale jak se později ukázalo, na kvalitu jídla to nemělo žádný vliv. Inu, piráti…

Tou dobou v sále sousedního kulturního domu zasedala odborná komise, která ochutnávala a hodnotila všech deset vzorků. Jejím členem byl 
i místní kuchařský experimentátor Láďa Hruška. Ale 
i starosta Milan Pavlík. „Jsem u osmého vzorku a zatím mám čtyři jasné favority. Což vzhledem k tomu, že se vyhlašují jen tři nejlepší, nebude vůbec lehké," komentoval 
v průběhu ochutnávky starosta.

Venku na zahradě probíhalo hlasování pomocí žetonů do označených velkých sklenic. Stále hráli Daltonové a obecenstvo i účastníci soutěže netrpělivě čekali na vyhlášení výsledků. Některé týmy v nenápadně a malém houfu (jako třeba Zahrádkáři, kteří přichystali Plží guláš), jiné mančafty se bavily viditelně zdálky(už zmínění Piráti z Konírny, kteří stvořili Kapitánský guláš, nebo Bohouškovy kočičky s Kočkulášem).

Po páté se všechno nahrnulo před pódium a vyhlašování začalo výsledky návštěvnického hlasování. Třetí skončila velmi agilní partička nejstaršího týmu ČKD se svým Seniorským gulášem. Stříbro bral tým Junák s Tábornickým gulášem. A své loňské vítězství obhájili u diváků Piráti z Konírny a viditelně se těšili na vítězný sud piva.

Odborná porota však měla naprosto odlišný pohled na věc. Jaroslava Zákostelecká, předsedkyně poroty a mistryně odborného výcviku z místního učiliště, kde se mimo jiné učí i kuchaři, pak výsledky komentovala lakonicky: „Zase tak těžké to nebylo, nakonec jsme se všichni vcelku shodli. Vítězný recept bych ráda sama získala," konstatovala ještě před vyhlášením a nikdo tak netušil, čí recept má na mysli.

To však prasklo za pár minut. Podle poroty třetí nejlepší guláš, vlastně Kočkuláš, uvařily Bohouškovy kočičky, které si pro cenu přišly i ve stylových kostýmech s oušky a ocásky. Druhý skončil tým Rybí šupiny, tedy partička kolem místních rybářů, která uvařila Kančí gulášek.

A vítěz? Ti, kteří měli jako první kotlík při ochutnávkách prázdný. Tým Dobré duše v čele s kapitánem Michalem Syrovým a svým Medvědím gulášem. Na všech členech týmu bylo znát obrovské překvapení a v prvních chvílích i pokora. Kapitán se však na pódiu rozkoukal velmi rychle. „Co bych vzkázal? Kdo neumí vařit guláš, musí se to do příštího roku naučit!" 
A bylo to…

VÝSLEDKY:

Hlasování návštěvníků akce:
1. Piráti z Konírny 283 hlasů
2. Junák 232 hlasů
3. ČKD MK 217 hlasů

Hlasování odborné poroty:
1. Dobré duše 146 bodů
2. Rybí šupiny 142 bodů
3. Bohouškovy kočičky 131 bodů