Sobotní program odstartoval v městeckém kulturním domě už v 10 hodin dopoledne, kdy se v projevech vzpomínalo na dávné časy, ale připomínaly se také současné úspěchy absolventů učiliště. Následně se na pódiu představily kapely Saxharem a Bezjacku.

Hlavní odpolední program už byl situován do školní budovy naproti restauraci U Pařízků. Zájemci si ve školních třídách mohli prohlédnout expozice představující jednotlivé obory. Kromě těch v úvodu jmenovaných byla také k vidění expozice dřívější a současné počítačové techniky, a nejeden pamětník div neuronil slzu nad počítačem IQ 151, s nímž začínali školáci ještě před sametovou revolucí.

Kuchaři a číšníci si pro příchozí připravili pohoštění. Dorazili i vzácní hosté. Například ředitelka Centra sociálních a zdravotních služeb v Poděbradech Emilie Třísková. „Se školou dlouhá léta spolupracujeme. Dívky z této školy k nám chodí na praxi,“ řekla Třísková.

Z oslav 80. výročí SOU a SOŠ v Městci Králové. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Městeckou školu navštěvují žáci nejen ze Středočeského, ale i ze sousedního Královéhradeckého kraje, na jehož hranicích leží. V současné době nabízí velké množství učebních oborů. Jedná se o obory kuchař - číšník, cukrář, stravovací a ubytovací služby, obor zahradník, prodavač květin - florista, opravářské práce, opravář zemědělských strojů a velice prestižní obor ošetřovatel. Škola nabízí rovněž denní nástavbové studium ve studijních oborech Sociální činnost a Podnikání.