Přístroj získalo oddělení následné intenzivní péče v úterý 21. května. Pohon trenažéru zajišťuje výkonný elektromotor uvádějící do kruhového pohybu kliky, na kterých jsou upevněny dolní nebo horní končetiny pacienta. Na oddělení měli přístroj několik týdnů na vyzkoušení pro rehabilitaci pacienta po vážném úrazu hlavy. „V průběhu této doby jsme oslovili firmy s prezentací a žádostí o příspěvek na zakoupení přístroje, o který již několik let usilujeme a jehož účinnost jsme si v praxi ověřili,“ uvedla Libuše Hamplová, vedoucí úseku zdravotnické techniky.

Jeho přínos si pochvaluje i primář oddělení následné intenzivní péče Maroš Jágerský. „Protože přístroj lze využít jak pro pacienty při vědomí, tak v bezvědomí, nebrání nic tomu, aby se i u pacientů ve vážném stavu pomalu zpevňovala svalová hmota a zlepšovalo cévní zásobení. Celková doba rehabilitace se tak výrazně zkrátí,“ doplnil Jágerský.

Částku na zakoupení ve výši 122 573 korun darovala firma Parker Hannifin. „Věřím, že zařízení bude pomáhat potřebným a je nám potěšením pomoci dobré věci,“ uvedl jednatel firmy Richard Stejskal.