Řeč je o fotbalistech Městce Králové, kteří za nevídané divácké kulisy v Pátku rozprášili druhý tým tabulky 5:0 a dvě kola před koncem sezóny mají na dosah postup do I. B třídy.

Na kraji Pátku u fotbalového hřiště to v sobotu odpoledne opravdu vypadalo jako téměř před ligovým utkáním. „Tady to vypadá, jak kdyby měl dorazit Baník,“ konstatovala jedna z místních fanynek.

A nebyla daleko od pravdy. Podle neoficiálních informací mělo přímý zápas o postup z okresního přeboru sledovat na čtyři stovky diváků! „Já tady tohle nepamatuju,“ krčil rameny místní fanoušek.

Už za rozhodnutého stavu před koncem zápasu přišly na řadu snad v tuto chvíli i pochopitelné oslavné dýmovnice. „Jo, je to krásnej fotbal, hezky se na to kouká a ještě s takovým výsledkem,“ rozplývala se městecká fanynka.

Zápas si nenechal ujít ani městecký starosta Milan Pavlík. „To je nádhera, já mám takovou radost,“ svěřil se po utkání a jinak také trenér městecké dívčí jedenáctky se mohl spokojeně vydat do nedalekých Poděbrad na třídní sraz.

Oslavy se pak přenesly do městecké restaurace U Pařízků a večer na taneční parket u místního koupaliště, kde hrála kapela W.I.X.

Inu, řečeno s klasikem, v Městci by chtěl tento víkend bydlet každý…