Kostel svaté Markéty na městeckém náměstí se v sobotu dopoledne zaplnil motorkáři a motorkářkami. Kněz Jindřich Tluka jim už do třetí sezony požehnal stroje. Během bohoslužby připomněl, jak těžké dny nyní prožívají pozůstalí po obětech polské letecké tragédie.

Les černých kožených bund pokorně vstal vždy, když jim pan farář dal znamení. Ten promlouval také o klidu a pohodě, se kterou bychom měli prožívat každý den. Hovořil ale i přímo k motorkářům. „Nejprve se člověk snažil zkrotit prvního fichtla za stodolou a dnes si vychutnává jízdu na krásném stroji, podobně jako v životě …,“ zamýšlel se s rozvahou Tluka a všichni přítomní mu rozuměli. Aby taky ne, když farář sám je vášnivým motorkářem, což vzápětí dokázal.

Kolem kostela na spršku svěcené vody a farářovo přání „Ať vám to jezdí“ čekalo přes sto motorek. Tluka požehnal poctivě každému stroji a se známými se pozdravil motorkářským podáním ruky. Poté šel vyměnit bílé kněžské roucho za černou motorkářskou bundu, aby nevšední přeměnu dovršil jízdou na své yamaze po boku blízkých.