Strach a vztek ovládly v současné době většinu obyvatel třítisícového Městce. Důvod? Dům č.p. 177, kde žije komunita nepřizpůsobivých Romů.

Někteří místní se obrátili přímo na starostu města, aby dům radnice koupila a tím se skupiny lidí zbavila. „Oslovilo mě několik lidí s tímto návrhem,“ potvrdil starosta Milan Pavlík. Za starostou dorazil i majitel domu s tím, že pokud město zaplatí 1 a půl milionu, okamžitě se vystěhují. Na internetových stránkách je dům nabízen ke koupi za 2 a půl milionu korun.

Starosta o návrzích ve středu večer informoval zastupitele. Ti s návrhem majitele domu nesouhlasili kvůli výši nabídky a nejistotě, zda se pak opravdu problémoví obyvatelé skutečně odstěhují.

S takovým názorem ale část místních polemizuje. Většina z nich ale ze strachu před pomstou nechce zveřejnit své jméno. „Bojím se pouštět už skoro dospělé děti do města. To, co se na náměstí děje po osmé večer, to tady ještě nepamatuji,“ uvedla jedna z matek.

Podle jejího názoru by měla vzniknout petice za to, aby město dům odkoupilo. „Jsem přesvědčena, že v takovém případě by ji podepsala většina místních,“ tvrdí žena.

Městečtí radní také neschválili kvůli vyostřené atmosféře pronájem sálu kulturního domu ke konání romského festivalu, který se měl uskutečnit 21. července.

Situace kolem problematické komunity se vyhrotila minulý týden, kdy policisté zatkli sedmnáctiletého obyvatele zmiňovaného domu za vraždu čtyřicetileté ženy. Navíc je veřejným tajemstvím fakt, že právě tito lidé kšeftují s tvrdými drogami.