„Přístroj bude k dispozici i pro potřeby města, používat se může v některých případech třeba i na základní škole,“ řekl starosta Milan Pavlík.

Přístroj přišel i s příslušenstvím na 41 tisíc korun, které z rozpočtu jednomyslně schválili na jeho nákup zastupitelé. Oproti starším typům má řadu výhod. „Především není nutný silný vdech, v případě například zranění postačí přiložit jej k ústům a i ze slabého dechu přístroj vypočítá míru alkoholu,“ uvedl policejní rada František Kuneš.

Velmi rychlá je také doba, za kterou se na displeji objeví očekávané číslice. K předání přístroje došlo ve středu ráno na městecké radnici za asistence náměstka ředitele středočeské policie pro vnější službu Jana Ptáčka.

„Otázka bezpečnosti není jen věcí policie, ale také místní samosprávy. Městečtí jsou jednou z prvních lokalit v kraji, kteří to pochopili a dali se touto cestou. Vydělají na tom obě strany. Řidiči, kteří pijí, se musí bát vyjet na silnici,“ řekl Ptáček.

Jako jeden z prvních si přístroj vyzkoušel starosta Pavlík, jak se můžete přesvědčit ve fotogalerii na nymbursky.denik.cz. Jen pro úplnost: na displeji se po jeho dýchnutí objevily samé nuly.