Je to definitivní! Skupina Romů, která nadělala vrásky na čele řadě místních a z jejichž členů se rekrutovali dealeři tvrdých drog a dokonce i vrah, se v nejbližší době stěhuje z Městce.

Starosti si údajně nemusejí dělat ani Veleničtí, kam se skupina měla podle „zaručených“ zpráv stěhovat. To se však nepotvrdilo.

Informaci o odkoupení domu včera potvrdil Nymburskému deníku stavitel Jan Tomášek. „Právě dnes jsme se dohodli. Vystěhují se podle mého odhadu do konce prázdnin,“ potvrdil Tomášek.

Současné stavení půjde k zemi. Na jeho místě by už do konce roku mohl vyrůst nový třípatrový dům s obchodem dole a byty nahoře.

A kam se skupina dosud žijící v domě přestěhuje? Zaručené informace kolující po Městci tvrdily, že do nedalekých Velenic. „O tom nic nevím, ani nemám představu, o kterou nemovitost by se mělo jednat. Proto se k tomu vyjadřovat nebudu,“ řekla starostka Velenic Bedřiška Kubelková.

Zpráva o stěhování do Velenic je totiž zřejmě jen fámou. Jiné zprávy má i zástupce vedoucího obvodního oddělení policie v Městci František Kuneš. „Mně řekli, že půlka se jich stěhuje do Teplic a půlka do Anglie. Fáma vzešla zřejmě přímo od Velenických, protože tam údajně koupil dům jiný podnikatel,“ uvedl Kuneš.

Čím se nejvíce „proslavili“ obyvatelé domu hrůzy? Loni v létě byl zatčen a obviněn 17tiletý mladík z vraždy ženy v sousední vesnici. Letos na jaře řádila v domě Národní protidrogová centrála. Za mřížemi skončili dva z obyvatel domu: 50letá žena a její 25letý syn.