Královéměstečtí připravili druhý parní víkend s jízdami a doprovodným programem mimo jiné u příležitosti připomínky jednoho z místních rodáků. V neděli 24. září totiž uplyne 70 let od úmrtí lékaře a profesora Adolfa Lípy, který na začátku 20. století v Egyptě významně přispěl k zažehnání tzv. nilské cholery. Za tento počin získal od egyptského vládce Khediva Abbase Helmima I. vysoké vyznamenání a doživotní titul Bey.

Díky Královéměsteckému okrašlovacímu spolku si v sobotu vyslouží také pamětní kámen u svého rodného domu. Zástupci města, spolku a další hosté ho slavnostně odhalí krátce po 15. hodině, kdy vlak směrem od Nymburka přiveze z minulosti samotného Adolfa Lípu s manželkou.

Stávající pobočka Základní školy TGM na Žižkově. Vedle ní vyroste nová škola pro žáky všech ročníků.
Nová škola v Poděbradech bude mít více tříd? Možná, díky volnějším normám

V sobotu i v neděli čekají na příznivce páry jízdy parním vlakem jak do Chlumce nad Cidlinou, tak do Křince. Sobotní dopolední jízda povede dokonce až do pivovaru Nymburk, kde na cestující čeká i exkurze v pivovaru. Speciální bude i večerní jízda do Křince, na kterou naváže večerní prohlídka křineckého zámku. Než se vlak už za tmy vrátí do Městce Králové, mohou si cestující zkrátit chvíli divadelním představením Líny Kuba v podání ochotnického souboru Didlo. Herci zahrají v areálu křinecké restaurace U Nádraží od 19 hodin.

Slavnostní víkend doplní i malá expozice ze sbírek Polabského muzea v obřadní síni městského úřadu, která bude zaměřena na připomínku rodáka a období 1. světové války.