Podle mluvčího radnice Petra Černohouse zatím přišly dvě nabídky. „Bohužel ani jedna nebyla vyhovující a museli jsme je odmítnout. Zatím se neozval nikdo, jehož nabídku bychom mohli akceptovat,“ konstatoval mluvčí radnice.

Proto chce vedení města znovu apelovat na ty, kdo se chtějí zbavit krásného jehličnanu, aby se ozvali a strom nabídli. „Podmínkou je vzrůst alespoň deset metrů a pěkně rostlý rovný kmen. A také se k němu musí dostat těžká technika, protože zajistíme kácení a odvoz. Dárce odměníme,“ uvedl Petr Černohous.

S nabídkou se mohou majitelé stromu ozvat panu Bednářovi z odboru správy městského majetku na telefon 325 501 210.

V Poděbradech shání hned dva stromy

Zatímco Nymburk vyhlásil veřejnou poptávku po vánočním stromě už na začátku září, vedení Poděbrad se na veřejnost obrátilo prostřednictvím sociální sítě až 1. října. A to poptává rovnou dva stromy. „Pro náměstí hledáme strom o výšce cca 15 metrů a šířce 7 metrů a pro Žižkov pak strom o výšce maximálně 8 metrů a šířky 4,3 metru,“ upřesnila mluvčí radnice Radka Kakrdová.

Kdo vlastní vhodného „kandidáta“, má kontaktovat pana Josefa Procházku na čísle 325 600 254, případně na mailu prochazka@mesto-podebrady.cz.