O týden déle než ostatní oslavili obyvatelé Loučeně masopust. Poté, co průvod několika desítek masek dostal souhlas od starosty Bohumila Vinše, vydal se směrem do Patřína.

Dá se říci, že to Loučeňští měli pěkně zařízeno. S průvodem totiž rychlostí chůze popojížděly tři vozy tažené traktory. V jednom byla klasická šatlava pro ty, co nechtěli zaplatit, ve druhém voze byla umístěna asi nejdůležitější hospoda, do které lidé nastupovali za jízdy. A ve třetím voze se vezli muzikanti z dechovky, která celý průvod provázela známými písničkami.

Je jasné, že masopust by nebyl masopustem, kdyby nebyly masky. A těch se v Loučeni sešlo odhadem kolem padesáti. Šmoulové, medvěd, myšáci, smrtka a dokonce i malí piráti na lodi. Všichni si museli dát velkou práci s přípravou 
a o to větší je radost z toho, že se akce podařila.

Ovšem asi největší ohlas měla loď malých pirátů, která se na kolečkách posouvala s průvodem. Dal si s ní práci jeden z tatínků. „Dělal jsem na tom od středy. Musí se nabrat vítr do plachet, aby se dala řídit," řekl 
s úsměvem a nakonec vysvětlil, že kormidlo musí zvládat ten, kdo loď na kolečkách po silnici tlačí.

A jaký by to byl masopust, kdyby se při něm nepil nějaký ten dobrý mok. Většinou jsou to pálenky různých chutí a vůní a také odlišných míst původu. A jak se tak průvod s vozy posouval vesnicí, na některých jeho účastnících už bylo vidět, že pálenka odvedla svou práci. Ovšem jen takovou, aby byla dobrá nálada a všichni se těšili na Velikonoce, kterým právě doba půstu předchází.