„Během průvodu jsme mohli tancovat, zvonit na domy a ochutnat výborné koblihy. K tanci a poslechu nám zahrála živá kapela, která jela v ozdobeném voze,“ řekla Denisa Typltová z 8. třídy. Příjemné atmosféře pomáhal i třpytící se sníh, který pokryl okolní krajinu.

„Za menší příspěvek pro naše deváťáky jsme si mohli nechat věštit budoucnost od cikánek. Když jsme obešli celou vesnici, zazvonili na dost zvonků, zatancovali si, pobavili se a snědli dost koblih, došli jsme zpátky ke škole, kde byly vyhlášeny tři nejlepší masky,“ popsala další dění Štěpánka Kunešová, také školačka z 8. třídy. Podle jejich slov bylo rozhodování o nejlepších maskách obtížné, protože všechny byly povedené. Nakonec zvítězili bílá paní, rytíř a vodník.

„Myslíme, že můžeme za všechny, kteří se sobotního masopustu zúčastnili, prohlásit, že jsme si ho náležitě užili. Děkujeme našim deváťákům, kteří pomáhali organizovat celý den. Příští rok to bude na nás, letošních osmácích. Pevně věříme, že to zvládneme stejně dobře,“ konstatovaly obě spolužačky.