Největší akce na Nymbursku, která s pravidelností rok co rok připomíná sametovou revoluci, poděbradský Hyde park pod názvem 24 hodin čtení, se letos bude konat 16. až 17. listopadu v divadle Na Kovárně.

Organizátoři už nyní začínají pracovat na programovém složení letošního čtecího maratonu, do kterého se může přihlásit každý, kdo má rád prózu i poezii a kdo se chce se svou oblíbenou knihou podělit s ostatními.

„Teprve s přípravami začínáme, ale už jsme pozvali Evu Jurinovou nebo herce a režiséra Vlastimila Venclíka. Uvažuji i o oslovení Zdeňka Svěráka. Kdo z nich bude ochoten přispět, zatím nevíme,“ uvedl Martin Vácha, hlavní duše akce.

K aktivní účasti se může přihlásit kdokoliv, stačí uvést jméno, kdo chce, může pro zajímavost uvést svou činnost (prezident, kosmonaut, popelář…), dále název úryvku, autora a blok, ve kterém chce vystoupit. Průměrná doba literárního příspěvku je deset minut.

Pořadatelé připravili na webu Divadelního spolku Jiří www.dsj.cz bližší informace, kde najdete tematický rozvrh maratonu a adresu na přihlášení.