Sociální zařízení gynekologicko-porodnického oddělení nymburské nemocnice dosud neodpovídalo současným nárokům. Od prosince už je tomu jinak.

Během rekonstrukce prošly proměnou nejenom nové toalety, ale i obklady a dlažba, které jednoduchým designem působí svěže a nadčasově.

„Prostředí a funkčnost toalet jsme vnímali jako svůj dluh vůči našim pacientkám. Na vzhledu gynekologicko-po-rodnického oddělení nám velice záleží, protože chceme, aby si maminky, které zde přivádějí na svět svá miminka, odnášely jen samé příjemné vzpomínky," vysvětluje Alena Havelková, jednatelka nymburské nemocnice.

Částka za rekonstrukci, 
během níž došlo i k výměně stoupaček, se vyšplhala na téměř tři sta třináct tisíc korun. Dalších zhruba čtyřicet tisíc poskytl darem nemocnici Nadační fond Kapka naděje od svého partnera, společnosti Laufen, na nákup samotného sanitárního zařízení.

„V krátké době je to již druhá darovaná suma od nadačního fondu, díky které jsme mohli zvýšit úroveň tohoto oddělení, a jsme za to velice rádi. Naše prostředky tak mohou být použity jiným způsobem na zkvalitňování poskytované péče," doplňuje jednatelka.