Založila sbírkové konto na portálu Donio, kde je však z potřebné částky vybrán jen zlomek. I proto se na příští čtvrtek chystá do divadla Na Kovárně v Poděbradech benefiční akce.

Oči se začaly stáčet nahoru

Příběh malého Dominika je na dárcovském portálu popsán. Malý chlapec z Poděbrad byl zdravé miminko ještě čtyři a půl měsíce po svém narození. Pak však začal stáčet oči nahoru, škubat ručičkama a hodně plakat. To bylo před Vánoci.

Anička dostává desítky hodin pomoci od odborníků z různých oblastí.
Maminka patnáctileté Aničky: vysnila si dceru, teď bojuje o její důstojný život

Na vyšetření EEG se dostal v lednu. Ještě ten den odpoledne mamince lékaři volali, že chlapec musí druhý den nastoupit do nemocnice, protože má epilepsii, takzvaný Westův syndrom. V nemocnici pak Dominik strávil přes dva měsíce, než pro něj našli vhodnou léčbu. V současné době je mu 18 měsíců, ale vývojově je zhruba na 8 měsících.

Peníze na rehabilitaci

V rámci léčby potřebuje chlapec hodně rehabilitovat. Především, aby se naučil chodit. Zatím nesedí ani neleze, proto jednou za dva měsíce jezdí do Prahy na intenzivni fyzioterapii. Hipoterapie mu moc pomohla, chystají se dojíždět až do Prahy dvakrát týdně.

Jana ví, že z její strany musí být velká snaha a píle a že to nikdy nesmí vzdát.
Přežila zázrakem. Nyní se Jana učí znovu chodit, mluvit a potřebuje pomoc

Matka samoživitelka, která navíc pečuje ještě o dvanáctiletou dceru, je v tíživé situaci, proto se obrací o pomoc na veřejnost. Peníze budou využity především na intenzivní rehabilitace a hipoterapii v Praze.

Přijede i Krejčík Honza

Podpořit rodinu je možné na dárcovském portálu donio.cz, kde sbírku zájemci najdou pod názvem Rehabilitace pro Domíska.

Ve čtvrtek 12. května se od 16 hodin v divadle na Kovárně navíc uskuteční benefice na podporu malého Dominika. Dorazí Krejčík Honza i sdružení Čiperkové. Koupit si vstupenky je možné už nyní právě v divadle, případně v Turistickém informačním centru vedle radnice.