„Práce byly zastaveny v neděli 23. prosince v 17 hodin. Svářecí a brousící práce na ocelové konstrukci pokračují od čtvrtka 27. od 7 hodin pouze v denních směnách do 17 hodin až do 31. V úterý 1. ledna 2019 bude na stavbě klid,“ uvádí zpráva lyské radnice.

Hned pak se rozjedou klíčové práce v denních i nočních směnách, při nichž dojde k nasunutí devadesátimetrové konstrukce do finální polohy. „Od 10. ledna bude zahájena montáž třetí části ocelové konstrukce včetně svařování a broušení tak, aby celá 90 metrů dlouhá ocelová část nadjezdu byla připravena k postupnému nasunutí pomocí hydraulického zařízení. 15. února dojde k posuvu na pilíř P6 mimo kolejiště,“ popisuje plán.

V noční výluce ze 17. na 18.2. bude konstrukce posunuta na pilíř P5 v kolejišti a následující noc bude dokončeno nasunutí celé 90 metrů dlouhé konstrukce do konečné polohy. „Při této náročné manipulaci bude zastaven provoz na železnici a teploty nesmí klesnout pod –10 stupňů,“ uvedli zástupci radnice.

V pondělí 7. ledna budou zahájeny práce na rekonstrukci křižovatky pod nadjezdem na litolské straně, což si vyžádá omezení silničního provozu.