Domácí hospic Nablízku připravil nebo se spolupodílel v době kampaně na několika benefičních a edukačních akcích. „Šířit myšlenku domácí hospicové péče nám připadá velmi důležité a přirozené, proto jsme se rozhodli ke kampani připojit i letos. Myslíme si, že umírat doma, tak jak tomu bylo v minulosti, je normální,“ předeslala Bohumila Urbanová, ředitelka Domácího hospice Nablízku. „Mnoho rodin si přeje toto přání svému blízkému splnit, ale zároveň se období jejich odcházení obávají. Naším posláním je umírajícím přání zůstat doma do poslední chvíle splnit a zároveň jejich blízkým poskytnout veškerou možnou pomoc a podporu, aby vše zvládli tak dobře, jak nejlépe dovedou,“ dodala.

Čtyři nákladní vozy Tatra vjely v pondělí dopoledne na novou lávku přes Labe. Provedly tak zatěžkávací zkoušku, při níž byli připraveni odborníci se speciálními měřícími přístroji.
VIDEO: Náklaďáky najely na nymburskou lávku, zatěžkávací test má za sebou

Kampaň DOMA vyvrcholila Týdnem pro domácí hospice, kdy proběhl Den otevřených dveří hospice v Lysé nad Labem, benefiční divadelní představení Víti Marčíka v lyském kině, benefiční koncert Farního sboru Českobratrské církve evangelické Vox Nymburgensis v Nymburce a také edukační přednáška vrchní sestry Markéty Vaněčkové o doprovázení umírajících v modlitebně Církve bratrské v Čelákovicích. „Máme velkou radost, že o všechny akce byl opravdu velký zájem. Zejména nás překvapilo, kolik mladých lidí i celých rodin náš hospic navštívilo v rámci Dne otevřených dveří. Je vidět, že téma umírání přestává být v naší společnosti tabu,“ podotkla Markéta Vaněčková a doplnila, že zapojení širší rodiny pozorují při pravidelných návštěvách u pacientů. „Například vidíme, že jsou to děti, kdo se nebojí pokládat otázky spojené se smrtí a odchod prarodičů považují za přirozenou věc. Někdy to bývají právě rodiče, kteří chtějí děti před pojmem smrt ochránit, ale zbytečně,“ podotkla vrchní sestra.

V restauraci Pod Eliškou provozní vyžaduje potřebné dokumenty.
Štamgast musel domů. Výčepní ho odmítl obsloužit

Během kampaně hospic získal částku 53 782 korun. Příznivci Domácího hospice Nablízku podpořili jeho činnost zakoupením vstupného na benefiční představení nebo koncert, finančními dary do sbírkové pokladničky či prostřednictvím serveru darujme.cz.