Stavba nového domova důchodců se opět odsouvá. Stávající domov na zámku je přitom nevyhovující. Stavební úřad totiž musel podle tajemníka radnice Miloše Dvořáka zastavit řízení kvůli podezření z podjatosti městského i krajského úřadu, které v námitkách vyslovila předsedkyně Občanského sdružení Lysin Romana Smolíková.

Podle ní v tom ale Lysin nehraje nejdůležitější roli. „Nejdůležitější jsou námitky obyvatel, kteří bydlí v okolí místa plánovaného pro stavbu. To je naprosto nevhodné,“ uvedla pro Deník. Nový objekt by měl stát v parku mezi náměstím Hrozného a Školním náměstím. Město prý podle Smolíkové mělo k dispozici vhodnější lokality a domov důchodců už tak mohl dávno stát.

Starosta Jiří Havelka však vidí některé námitky jako naprosto účelové. „Některé ohlasy obyvatel jsou naopak konstruktivní, a proto se je budeme snažit řešit,“ řekl s tím, že spíš jde o nedostatek informací.

Město poslalo námitky na podjatost úřadu na kraj, který je ale musí postoupit vyšším instancím, protože se námitky týkají i krajských úředníků.
„Myslím, že rozhodnutí soudu už v podobné věci proběhlo a soud shledal, že obce mohou rozhodovat takovým způsobem, jako my,“ dodal starosta.