Podle tiskové mluvčí radnice Jany Křížové mají nepřiměřené nároky tři vlastníci. „Například chtějí výměnou za svůj pozemek mnohonásobně větší nebo chtějí pozemek v místě, kde město žádné pozemky nemá," popsala problém Křížová s tím, že další vlastník takzvaně dělá mrtvého brouka, takže se ještě nevyjádřil, na jakou nabídku radnice přistoupí, dva vlastníci mají na pozemky exekuci a v jednom případě majitel pozemku zemřel těsně před podpisem smlouvy, takže radnice musí počkat na výsledek dědického řízení.

Už na podzim loňského roku potvrdil starosta Karel Otava, že pokud se nepodaří problémové pozemky pod veřejně prospěšnou stavbou vyřešit, bude muset kraj jako investor přistoupit k jejich vyvlastnění. Jak dlouho bude trvat vyvlastňovací proces, nedokáže starosta odhadnout. „Bude to zadané firmě a může to trvat třeba rok," vysvětlil Karel Otava.
Město prodloužilo termín na vyřešení pozemků do konce srpna. Stavba obchvatu, na který čeká město už mnoho let, by mohla začít odhadem za dva roky.