Mě sem přivezla moje rodina, protože se odstěhovala do zahraničí. Ta moje na mě zas neměla čas. Mně páníček umřel. Já zas pořád přeskakoval plot, ale nemohl jsem si pomoct, tak jsem tady… Psí modelové a modelky na sebe sem tam štěkli, když se střídali na focení pro Nymburský deník.

Každý pes i pejsek do lyského útulku přišel se svým rozepsaným příběhem. Každý ho psal jinak dlouho a v jiných podmínkách. Všichni chlupáči jsou ale otevření dalšímu pokračování svého příběhu s novým páníčkem, se kterým si padnou do oka. A na vzájemné seznamování je v útulku čas i prostor. „Naši dosavadní zkušenost s pejskem zájemcům řekneme, často už známe jeho povahu a chování,“ prozradila dlouholetá psí máma Eva Čápová z útulku.

Tím vzájemná zkouška nemusí skončit. Vyhlédnutého čtyřnohého sympaťáka potencionálním majitelům půjčí na procházku, aby si spontánně vyzkoušeli, jak spolu dokáží držet krok. Za psím kamarádem se lidé mohou i vrátit, dokud se nerozhodnou.

Na jaře se v útulku sešlo až osmaosmdesát psích obyvatel, takže pomalu musejí přijímat spolubydlící. My jsme byli svědky lásky na první pohled mezi starším párem a teriérem, kterého jsme minulý týden fotili. Stejný příběh se stal malému kříženci labradora a paničce z Milovic.

Na základě psí přehlídky na webu nymbursky.denik.cz chce dát panička z Lysé domov starému americkému kokršpanělovi. Prý se jí líbí jeho milá povaha. Při procházce na další návštěvě útulku zkusí, jak se snese s jejími kokršpaněly.

Myslíte, že byste měli chuť a dokázali pokračovat v příběhu některého z těchto krasavců a krasavic?