Otepluje se, jarní zahrádky rozkvétají a na čerstvě zelené trávě si třeba s dětmi hraje pejsek nebo pes ten útulný domov hlídá a střeží před zloději. Nebo poslušně sedí u vyhřívajícího se dědečka na lavičce a nechá se spokojeně drbat za uchem. Že vám tento pohled a pocit bezpečí na vaší zahradě chybí?

Potom může vaše cesta vést do psího útulku v Lysé nad Labem, kde je v současnosti skutečně z čeho vybírat. „Jarní měsíce jsou frekventovaným a oblíbeným obdobím pro výběr pejska, začíná se k nám chodit dívat více zájemců,“ má zkušenost dlouholetá chovatelka Eva Čápová z útulku.

Přesto se nyní ve dvanáct let fungujícím útulku pejsků nahromadilo od Vánoc hodně. Dnes mohou návštěvníci vybírat z asi osmaosmdesáti chlupáčů všech velikostí, tvarů, temperamentu a kukučů. My jsme z naší návštěvy přivezli ukázku deseti krasavců a krasavic, které hledají toho pravého pána.

„Výhodou je, zejména teď u dlouhodoběji ubytovaných pejsků, že už známe jejich povahu, takže ho zájemcům můžeme podrobně představit,“ vysvětlila Čápová.