Po kostkách v části ulice Československé armády v Lysé nad Labem ještě před necelými dvaceti lety jezdily ruské tanky. Podle toho také dnes vypadá. Nyní radnice oslovila krajský úřad jako správce komunikace, aby vyměnil povrch z dlažebních kostek za asfaltový. Na křižovatce směrem na Milovice a Benáteckou Vrutici by měl v budoucnu také vyrůst kruhový objezd. Přípravy na jeho stavbu však zkomplikovalo soukromé vlastnictví jednoho z pozemků.

Podle mluvčího krajského úřadu Martina Kupky se kraj snaží vyjít městu vstříc. „S výměnou povchu v části ulice se počítá. Co se týká kruhového objezdu, tam je problém s jedním pozemkem. Starosta města přislíbil, že ho vyřeší. Do té doby se nedá nic dělat,“ uvedl Martin Kupka s tím, že nový povrch by měl být nejpozději příští rok hotov. Pokud se podaří v dohledné době vyřešit majetkové problémy s dotyčným pozemkem, nevyloučil, že by mohl být nový kruhový objezd v Lysé vybudován také v roce 2009. „Stavba zatím není ani ve stádiu příprav stavebního povolení. V tomto týdnu bylo teprve místní šetření,“ dodal Kupka.

Starosta Jiří Havelka se úterního šetření nezúčastnil. Ani před uzávěrkou vydání se nám jej nepodařilo kontaktovat. Jisté je, že se problémem bude v nejbližší době zabývat.