Plavecký bazén s tobogánem nebo kulturní sál. To jsou zařízení, po kterých obyvatelé Lysé nad Labem volají už mnoho let. Nyní mají velkou šanci, že se obojího v dohlednu dočkají. Firma MS Development, která zpracovává projekt na zástavbu areálu bývalé Fruty, s pracovním názvem Sluníčková zahrada, představila zastupitelům města přepracovaný projekt, ve kterém je počítáno nejen s bazénem a kulturním sálem, ale také s 258 byty různých velikostí, 345 parkovacími místy a nově i informačním centrem s venkovní kavárnou.

„Během výkladu architekta Michala Šourka absolvovali zastupitelé virtuální procházku několika objekty a bylo vidět, že návrhy jsou velmi vypiplané, a to včetně technologie,“ uvedl tajemník města Miloš Dvořák s tím, že architekti kladli důraz na to, aby stavěli „město 21. století“, kde by lidé žili a ne se chodili jen vyspat.

Předpokládaný termín zahájení výstavby byl určen na květen 2010. Jako první na řadu přijdou 3 bytové objekty a 2 budovy občanské vybavenosti. Objekty jsou navrženy jako nízkoenergetické a primárním zdrojem vytápění by měla být elektrická energie, jako záložní zdroj tepla pak plynové topení s objektovými kotelnami. Na vytápění bazénu a hotelového komplexu bude využita solární energie.

Podle architekta Michala Šourka je banka připravena uvolňovat peníze na stavbu.

Porodní bolesti jsou pryč, snad už se začne

Dlouhé měsíce trvalo, než se podařilo architektům firmy zapracovat všechny připomínky zastupitelů a potažmo obyvatel Lysé nad Labem. Možná, že někteří byli nedočkaví, říkali si, že snad ani ke stavbě nedojde, ale trpělivost přináší růže. Lysá nad Labem tím získá velmi mnoho. Kdo by se nadál ještě tak před třemi lety, že se v roce 2010 začne stavět areál, který bude mít vše, po čem lyští obyvatelé pláčí. Asi nejdůležitější pro lidi bude kulturní sál a bazén s tobogánem. Na to si ale budou muset ještě počkat. Přednost mají samozřejmě byty, protože vydělají peníze na další aktivity. Ale to už snad Lysáci vydrží…