Vystavovatelé nabízí také sortiment spojený s Velikonočními svátky. „Na své si přijde jak laická, tak i odborná veřejnost. Květiny, osiva, stromky, keře, cibuloviny, balkonové rostliny, jahodníky či trvalky, květináče, skleníky, pařníky, zahradní nábytek, zahradnické pomůcky i nejnovější trendy v zahradní a zemědělské technice. Děláme vše proto, abychom mohli našim návštěvníkům nabídnout nejen malou mechanizaci pro zahradní použití, ale stále více se nám daří rozšiřovat nabídku traktorů a ostatní velké zemědělské mechanizace,“ vysvětlil ředitel výstaviště Ondřej Matouš.

Loňskou velmi úspěšnou novinkou byla výstava Farma malých zvířat. Především děti ocenily kontakt nejen s kuřaty, jehňaty, kůzlaty, ale i oslíkem či telátky. Stejná mláďata jsou k vidění i letos a děti se seznamují s péčí o konkrétní druhy zvířat. Atraktivní je i ukázka líhnutí drůbeže přímo před zraky návštěvníků.

Letošní výstavní sezóna v Lysé začíná výstavou, na níž si přijdou na své zejména chovatelé drobného zvířectva.
Podívejte se: Stovky holubů, králíků a drůbeže jsou k vidění na výstavě v Lysé

V průběhu sobotního dopoledne proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje. Vítězní aktéři soutěže získají certifikát, který opravňuje výrobce oceněného potravinářského výrobku k užívání ochranné známky s logem soutěže.

„V hale B u stánku Středočeského kraje budou moci návštěvníci výrobky nejen ochutnat, ale i zakoupit. Sobotní dopoledne bude moderovat herec a vynikající kuchař Ivan Vodochodský,“ uvedla manažerka výstavy Eva Švecová.

Z prezentace Střední školy designu v Lysé nad Labem na výstavě Řemesla.
Střední škola designu zvítězila s prezentací na veletrhu v rámci výstavy Řemesla

Doprovodnou akcí je 3. ročník Festivalu dechovky. V hale C se střídají dechové orchestry na dvou pódiích. Na festivalu se představí mnoho zvučných jmen dechových orchestrů. Návštěvníci se mohou těšit na Babouky, Krajanku, Horalku, Křídlovanku, Táboranku a další. Pátek 24. března patří Českému rozhlasu a jeho regionálním stanicím. Mezi vystupujícími nechybí Petr Kotvald, Milan Drobný, Ilona Csaková, Marcela Březinová a Josef Dvořák.

Otevřeno je denně až do neděle vždy od 9 do 17 hodin.