Sportovní novinku, o které už Nymburský deník nedávno informoval, představí město Lysá nad Labem v neděli 4. září přímo na Husově náměstí. Jde o tak zvanou modulární dráhu pump track k využití pro širokou veřejnost. Dráha bude posléze přesunuta na nové oplocené sportoviště u Základní školy Komenského.

Jde o speciální dráhu, na které se mohou vyřádit cyklisté, bruslaři, skateboardisté a majitelé koloběžek. Jedná se o uměle vytvořený okruh se zvlněným povrchem, na němž se cyklista pohybuje díky pohybu připomínajícímu pumpu – nahoru a dolů. Princip této speciální dráhy je založen na tom, že kolo pohání setrvačnost a cyklista mu v tom pomáhá pohybem těla nahoru a dolů, takže nemusí ani šlapat.

Město Lysá nad Labem získalo na stavbu dráhy, která bude stát 700 tisíc korun, dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR z programu „Cestování dostupné všem" ve výši 300 tisíc korun, zbylých 350 tisíc zaplatí Lysá nad Labem z vlastního rozpočtu.

Akce, při které bude tato novinka představena veřejnosti, se koná od 13 do 17 hodin za účasti jezdců z Benátek nad Jizerou, odpoledne přijede čtyřnásobný mistr světa Michal Maroši. „Dráhu si mohou k volnému ježdění zkusit všichni, je ale nutné mít ochranné prvky," upozornila mluvčí radnice Jana Křížová. Ti, kteří se zaregistrují, si budou moci zazávodit o ceny. Pro nejmenší v doprovodu dospělých budou připravena „odrážedla" , která si budou moci vyzkoušet na dovednostní trati. I pro tyto závodníky budou připraveny ceny. Akce se koná za každého počasí, vstup bude zdarma. Připraven je i doprovodný program.