Město se může pochlubit barokními skvosty v podobě soch z dílny Matyáše Bernarda Brauna a kostelem sv. Jana Křtitele. Ale třeba i výstavištěm, dostihovým závodištěm, blízkými Byšičkami, Muzeem Bedřicha Hrozného a řadou dalších přírodních a architektonických zajímavostí. „Nabídka našich služeb zahrnuje prodej regionálních produktů a turistických suvenýrů, propagaci místních restaurací, kaváren, ubytovacích zařízení a veletrhů,“ řekl k náplni infocentra Pavel Hlaváč, jednatel společnosti Pruh Polabí, která bude centrum provozovat.

Jeho součástí bude i malá galerie. Návštěvníci budou mít k dispozici také veřejný internet. Na provoz centra se počítá s měsíčními náklady okolo 80 tisíc korun, chod by měli zajišťovat dva stálí zaměstnanci a dva brigádníci. O náklady se podělí město a Pruh Polabí.

Centrum bude mít otevřeno celoročně, v turistické sezóně denně od dubna do září. Mimo sezonu bude v neděli zavřené. Lyské infocentrum už spustilo své webové a facebookové stránky, kde zájemci najdou další informace. Slavnostní otevření je naplánováno na čtvrtek 15. července v 9 hodin.

Jana Křížová