ON-LINE reportáž ke koronaviru najdete ZDE

Starosta konstatoval, že situace je vážná. „Přesto nepodléhejte panice. Především senioři, zůstávejte doma. Nechoďte ven, pokud nemusíte. Bezpečno není ani v parku na lavičce nebo na dětském hřišti. Nakupujte třeba jen jednou týdně, ne každý den, tam je riziko rovněž velké. Využijte nabízené pomoci radnice, zavolejte na číslo 605 484 941, my nákup a léky rádi dovezeme,“ vyzývá starosta Karel Otava. Po telefonickém kontaktu s vedením zdejšího domova pro seniory, jednom z největších v našem regionu, byl ujištěn, že v něm je zatím vše pořádku.

Informoval také o doručení dezinfekčních prostředků do města. „Ochranné pomůcky ze Středočeského kraje stále očekáváme. Aktuálně jsme obdrželi dezinfekci AntiCOVID, a to z centrálního skladu v Benešově, odkud ji dovezli naši dobrovolní hasiči. Během soboty jsme ji předávali dále starostům obcí našeho správního obvodu,“ uvedl Karel Otava. Tento týden bude město z vlastních zdrojů objednávat další dezinfekci, kterou bude dále distribuovat mezi místní obyvatele.

Lysá je tak třetím větším městem na Nymbursku, ve kterém se nákaza koronavirem vyskytla. Případy nákazy jsou hlášeny také v Nymburce a Milovicích. Posledním z větších měst, kde ještě případ hlášen není, jsou Poděbrady. Zatím nákazu nehlásí ani tři menší města, Sadská, Městec Králové a Rožďalovice.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník