Změny 
v nejvyšších postech vedení města pokračují. Po osmi měsících absence městské rady a neobsazeném postu místostarosty, kterým byl do října loňského roku Petr Eliška (Kulturně!) a odstoupil po prvním neúspěšném odvolání starosty, odhlasovali zastupitelé Lysé nad Labem odvolání Jiřího Havelky (ODS) z postu prvního muže radnice. Na jeho místo následně zvolili Karla Otavu (ČSSD), který jen pár minut před tím složil slib zastupitele.

Karel Otava se stal zastupitelem poté, co se svého mandátu vzdala jeho stranická kolegyně a dlouholetá členka zastupitelstva Marcela Chloupková a on podle výsledku voleb v roce 2014 byl první na řadě jako náhradník. Ve volbách do zastupitelstva získal 423 hlasů, tedy 10,90 procenta.

Návrh na odvolání Jiřího Havelky z postu starosty podal Jan Burian (KDU-ČSL). „Důvody pro tento návrh mám následující. Dlouhodobě chybějící rada města 
a nemožnost poskládání nového vedení. Uvolněním tohoto postu vznikne prostor pro nominování nového vedení města. Zaregistroval jsem i časté výtky, že starosta, ač je v uvolněné funkci, často bývá nepřítomen," vysvětlil svůj návrh Jan Burian. Pro odvolání prvního muže města, který ve svém postu strávil téměř deset let, hlasovalo šest zastupitelů, tři byli proti a tři se zdrželi hlasování.

Jiří Havelka poděkoval všem spolupracovníkům za deset let, které s nimi na radnici fungoval. „Situace se teď změní a předpokládám 
a doufám, že nová koalice, která vznikne, bude i nadále pokračovat v té práci, která se pro město udělala," zakončil své fungování starosty Havelka.

Následovala volba jeho nástupce, pro kterou z řad zastupitelů vzešel pouze jeden návrh se jménem Karla Otavy. Volba starosty musela proběhnout dvakrát, protože některý ze zastupitelů nepochopil způsob hlasování 
a místo jména zakroužkoval číslo varianty. Při opakované volbě bylo devět ze čtrnácti přítomných pro Karla Otavu, pět zastupitelů nesouhlasilo. Karel Otava se tak stal novým starostou Lysé nad Labem. „První, co musíme udělat, je rozjet nové projekty, na které město má peníze," řekl pro Nymburský deník nový starosta druhý den po zvolení. Redakce připravuje s Karlem Otavou rozhovor, který vyjde v některém z příštích vydání.

Nové vedení města

Starosta: Ing Karel Otava
Místostarosta: Jan Burian
Rada města: Ing. Karel Otava (ČSSD), Jan Krumpholc (Lysá v pohybu), Jan Burian (KDU-ČSL), Bc. Martin Robeš (Cesta města), Josef Kolman (Naše Lysá).