„Trému už nemáme,” tvrdí svorně Strýko a Synovec. Dvojka akrobatů, kteří míří už v neděli
z Lysé nad Labem do finále televizní soutěže Česko - Slovensko má talent.

Po hlavě dolů zase míří ve svém čísle, které pilně zdokonalují zavěšeni v manéži Prvního českého Národního cirkusu JO - JOO, který právě v Lysé zakotvil před zimou.

Desetiletý Ba Jo zvaný Synovec a jedenáctiletý Jaromír Jo alias Strýko, členové rodiny JO-JOO, si získali přízeň publika i poroty. Po zatím dvou vystoupeních v soutěži
v Brně a Bratislavě má dvojice o sympatiích celkem jasno. „Sympaťák je asi Martin Dejdar, řekl už předem, že kluci z JO-JOO patří do finále,” utkvěla povzbuzující věta klukům v paměti.

Co bylo pro Strýka a Synovce zatím v soutěži nejtěžší, s čím se museli poprat? „Nejvíc nám dal zabrat pes,” prozradili kluci z klanu JO-JOO. Podporu publika, které prý tleskalo a stálo celou dobu, si chválí.

Před velkým nedělním finále jsme navštívili favority
z Nymburska při tréninku. Každý den se připravují dvě hodiny, před víkendem svoje úsilí prý ještě zvýší.
Vše o novém čísle nám dvojice neprozradila. „Tentokrát budeme na pódiu s pumami, velkými i malými, ale jinak je naše číslo zatím tajemství,” říká rezolutně Ba Jo s pumátkem na vodítku. Dvojice má vlastního choreografa 
i vizážisty, kteří je na finálové cestě doprovodí.

Ve finále v Bratislavě si Strýko a Synovec na výhru věří alespoň 50 na 50, ale doufají ve vítězství.

Za konkurenci, která se jim osobně líbí, považují robota. Ke splnění svého snu potřebují také vaše hlasy. „Čtenáři Deníku, posílejte nám své hlasy!” vyzývá soutěžní dvojice, která se utká ve finále Česko - Slovensko má talent už tuto neděli.

Z klanu JO-JOO jsou zatím v soutěži nejmladší a dostali se nejdál. Držíme palce!