„Odložte v labyrintáriu zámku Loučeň své boty a s nimi i stud. Vyzkoušejte nový životní styl a jinou formu zdravého pohybu – turistiku naboso,“ stojí v pozvánce na sobotní program na webu zámku. Návštěvníci se mohou těšit na celodenní program, přičemž po celý den bude platit do areálu běžné vstupné. 

| Video: Youtube

Na 11. hodinu bude připravena dvoukilometrová Bosá vycházka od stánku Turistiky naboso po zámeckém parku. Na ni naváže od 13 hodin chůze poslepu a naboso pískovcovým labyrintem. Ve 13.30 začne bosý běžecký závod pro děti.Na 14. hodinu je pak připravena hodinová přednáška o chození naboso. close Banner ženy info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in V 15.30 se uskuteční bosá prohlídka zámku s hmatovým překvapením a na 17 hodinu je naplánována chůze ve žhavém uhlí. Kromě toho je v plánu také celodenní doprovodný program, jehož součástí bude bosá dílna i kostýmované prohlídky zámku. Zámek Loučeň na Nymbursku je barokní památkou s původními interiéry, které jsou přístupné díky každodenním prohlídkám s průvodci. Zámek navíc obklopuje ho park, který je oblíbeným cílem návštěvníkům díky zdejšímu unikátu - souboru dvanácti labyrintů a bludišť. Více o zámku zde.

PROGRAM

11 – 13 hodin - Bosá vycházka 2 km od stánku Turistiky naboso po zámeckém parku; těsně navazuje chůze poslepu pískovcovým labyrintem
13 – 13.30 hodin – naboso a poslepu pískovcovým labyrintem
13.30 – 14 hodin – bosý běžecký závod pro děti u stánku TuristikyNaboso
14 - 15 hodin - Přednáška o chození naboso (v interiéru zámku či okolních budov, bude upřesněno na místě)
15.30 – 16.30 hodin  – bosá prohlídka zámku s hmatovým překvapením;
17 hodin – chůze ve žhavém uhlí; kuličkové hřiště

DÁLE V PRŮBĚHU CELÉHO DNE

* Vyrobte si jednoduché ozdoby nohou - Potěmkinovy sandály
* Objevte  bosé boty či kořenový koberec
* V obří noze (palisádové bludiště č. 6) poznejte tajemství reflexní terapie
* Vyzkoušejte obratnost svých nohou v bosé dílně, užijte si  chůzi ve střepech či případně i malování na nohy
* Projděte se po hmatovém chodníčku (kuličkové hřiště).
* Užijte si kostýmované prohlídky zámku