Plavební linka Kolín – Poděbrady – Nymburk. Co tomu říkáte? Město o plánu zřídit takovou linku po Labi uvažuje.

„Vedení města jedná s Povodím Labe a Státní plavební správou o možnosti vybudování přístavního mola v Nymburce. Molo by mělo být umístěno na pravém břehu Labe a zatím se jedná o dvou možných lokalitách,“ uvedla mluvčí úřadu Markéta Tomčíková.

Podle místostarosty Zdeňka Vocáska by měla loď v Nymburce kotvit stabilně. „Loď by měla také nabízet občerstvení pro cyklisty a pěší turisty. Projekt by měl významným způsobem podpořit turistický ruch, protože nová plavební linka zásadním způsobem zatraktivní cyklostezku Nymburk - Poděbrady – Kolín,“ okomentoval Vocásek.

V tuto chvíli radnice jedná s provozovatelem lodi Kolinea, která nabízí pravidelné i příležitostné vyjížďky v Kolíně. „Pořizovací cena mola je přibližně půl milionu korun a město Nymburk se bude snažit na jeho vybudování získat dotaci,“ uvažuje starosta Miloš Petera.

Vybudování pravidelné lodní dopravy na Labi vyžaduje intenzivní jednání také s Ředitelstvím vodních cest (ŘVC). „S Ministerstvem dopravy musíme projednat možnost zařazení vybudování mola do akcí, které bude Ředitelství vodních cest financovat. Každopádně uděláme vše pro to, aby se lodní doprava rozjela už letos,“ dodal Petera.

Loď Kolinea je dlouhá 27 metrů, široká 5 metrů. Na palubu se vejde 80 osob a nachází se zde i restaurace.