Plánovanou plavební trasu z Nymburka do Kolína si letošní rok zájemci neprojedou. Vedení města zprovozní cestu do Kostomlátek a zpět. Ta začne fungovat příští týden.

„Cesta do Kolína je dlouhodobější vize, letos stihneme plavbu z Nymburka do Kostomlátek nad stavidlo a zpět,“ uvedl místostarosta Zdeněk Vocásek.
To jsou horké novinky ze zatraktivnění vodní turistiky na Nymbursku.

Město získalo k plavbě loď Kolinea, se kterou koketovalo už od začátku. Kromě pravidelných jízd bude Kolinea kotvit pod bývalým Šafaříkovým mlýnem poblíž kamenného mostu a lidé ji mohou navštívit také jako kavárnu.

Plavební řád lodi je následující: v pátek v 15 hodin, v sobotu a neděli v 11, 13 a 15 hodin.. „Počítá se minimálně s deseti cestujícími. Cena hodinové plavby bude 120 korun pro dospělého, 60 korun pro dítě,“ popsal místostarosta Vocásek.
Existuje i rodinné snížené vstupné.

Místa na lodi je možné si rezervovat již nyní na mobilu 722 580 474.

Podle Vocáska by molo mohlo být napevno umístěno v průběhu příštího týdne, vyjet na Labe by se mohlo v pátek 26. srpna.
„Rádi bychom provozovali tuto linku k jezu Kostomlátek nejpozději rozhodně od posvícení,“ přeje si Vocásek.

Dočasné molo si město pronajalo od kapitána Kedršta z Prahy, lávku z loděnice ve Chvaleticích.

Počítá se i s lodí Král Jiří z Poděbrad, která by doplnila vodní turistickou dopravu v okolí Nymburka.
„Jednáme s provozovatelem lodi Král Jiří Zdeňkem Havlasem. On je ten, kdo musí nymburskou štaci zahrnout do plavebního řádu na příští rok,“ ví Vocásek.

V tu chvíli by se lodě u mola střídaly. Vyjela by Kolinea na Kostomlátky a pak by mohla připlout loď Král Jiří.

Plánovaná linka z Nymburka do Kolína potřebuje podle vedení města finanční injekci od Ředitelství vodních cest a Ministerstva dopravy.
Celá akce má přitáhnout do Nymburka turisty a chvíli je tu udržet. Cyklisté mohou lodí do Kostomlátek a zpět se vydat na kole.

„Je to dobrý nápad zprovoznit pro lidi Labe, vyzkouším cestu určitě,“ říká František z Nymburka.

Tak se těšme, až vyjede, jak říká starosta vodní autobus, na samotné Labe. Je jasné, že nenahradí například levnější železnici, ale je to dobrý tip na výlet.