Asi nejvíce lidí se chystá na novinku, nazvanou Labiáda, která je veselým závodem doma postavených plavidel. Podle pořadatelů se na toto klání chystají i překvapivé plující objekty například z Moravy. „Fantazii se meze nekladou, přihlásit se mohou alegorické lodě i české necky. Pro posádky plavidel jsou připraveny zajímavé ceny," uvedl Pavel Hlaváč ze Zlatého pruhu Polabí. Registrace lodí je plánována od deseti do dvanácti hodin u stánku Otevřete 13. komnatu. Závod neuvěřitelných plavidel by měl začít hodinu po poledni. V šestnáct hodin má následovat vyhodnocení.

Nejen o humoru však bude letošní vodní festival. Pořadatelé zajistili například i plavby výletní lodí Blanice. Návštěvníci si budou moci prohlédnout i další kotvící lodě.

Příznivci adrenalinu si přijdou na své při závodech člunů v paralelním slalomu. Nebude chybět ani spousta stánků, mezi nimiž se objeví také výstava unikátních modelů. „Součástí akce budou rovněž řemeslné trhy a výtvarné dílničky pro děti," připomněl Hlaváč.

Chybět nebude ani další kulturní program v podání divadelních souborů. Sobotní i nedělní odpoledne zpříjemní divadlo Budil. Od 15 hodin v neděli je na řadě Vodnická pohádka od AZ divadla z Milovic. V pondělí ve stejnou hodinu se dětis rodiči mohou těšit na pohádku O Balvínkovi opětv podání milovického souboru.

Cílem akce je dokázat, že Labe a vodní hladina obecně může být místem krásných zážitků. „Akce Lodě na Labi je zaměřena na využití řeky Labe k vodní dopravě, a to zejména k vodnímu turismu," uvedl šéf Zlatého pruhu Polabí Pavel Hlaváč.

Z PROGRAMU AKCE:
sobota:
ukázky jízdy „pod vlivem"
plavby výletní lodi Blanice
13 – Labiáda

neděle:
15 – divadlo Vodnická pohádka
16 – 17.30 – koncert skupoiny Generace na lodi Jiří Plezier

pondělí:
15 – divadlo O Balvínkovi