Veletrh je také místem setkání zástupců firem zabývajících se nábytkářským a dřevozpracujícím průmyslem. Především ale láká profesionální i amatérské kutily. Truhláři, řemeslníci a všichni nadšení kutilové budou mít příležitost vyzkoušet si nejnovější profi i hobby nářadí, pily, vrtačky, brusky a další dřevoobráběcí stroje.

Zdroj: Youtube

„Profesionálové si mohou prohlédnout také odsávací systémy, formátovací pily, frézky a hoblovky, softwarové programy, kování, oleje a barvy na dřevo, kotle na dřevo, pelety a štěpku či užitkové vozy,“ vyjmenovala Pavla Ličková, manažerka výstavy. To všechno se vejde do haly C.

Z výstav Chalupář a Stavital 2020

Rušno však bude i v dalších výstavních prostorech. Současně s veletrhem Ligna Bohemia se uskuteční také veletrhy Chalupář a Stavitel 2024 zaměřené na technologie důležité při rekonstrukci či výstavbě nemovitostí, zařizování domácností a chalupářské potřeby. Pro návštěvníky hledající zdroje vytápění, krbová kamna, podlahy či dveře, nábytek a bytový textil či dekorace do zahrad a chalup je připravena hala B.

Otevřeno bude od čtvrtka do soboty vždy od 9 do 17 hodin.