O lokalitě mezi ulicemi Husova a Na Vinici, na pozemku truhlářské dílny a přilehlých rodinných domů, jako místa pro stavbu nového marketu Lidl, se hovořilo především mezi vlastníky zmíněných parcel. Byl jim nabídnut výhodný odkup, ale žádnou smlouvu během roku nepodepsali. Nyní to vypadá, že už ani nepodepíší. Alespoň kvůli Lidlu ne.

Stavba zůstává v nedohlednu, pokud se vůbec někdy uskuteční. „Projekt pro tuto lokalitu byl pozastaven. Zatím se nacházel po fázi prvotního návrhu stavebního projektu a zkušebního jednání s vlastníky pozemků,“ sdělil Nymburskému deníku Petr Došel z Lidlu, který se na projektu podílel.

Důvodem pro zastavení prací na projektu podle Došela není jen doprava, tedy problematická křižovatka kvůli zásobování. „Místo pro nás není celkově zajímavé,“ dodal Došel. Realitní makléřka Jitka Kolářová, která jedná se zástupci obchodního řetězce i majiteli pozemků, uvedla, že Lidl se zatím nebude rozšiřovat o další prodejnu a jeho postup byl pozastaven kvůli finanční krizi.

Plánu zřídit jednu ze svých prodejen také v lázních se Lidl zatím nevzdává. „Stále máme zájem v Poděbradech stavět, ale novou konkrétní lokalitu ještě neznáme,“ řekl Petr Došel. To nám začátkem srpna potvrdila také mluvčí ústředí Lidlu v Praze Sandra Kipeťová: „Rádi bychom naši prodejnu v Poděbradech postavili, ale v současné době nechceme konkrétně specifikovat lokalitu.“

Před třemi roky Lidl jednal s městem o stavbě v lokalitě uhelných skladů, což nedopadlo. Před rokem začal vznikat projekt na prostor u zimního stadionu, který usíná zimním spánkem. Lázně Poděbrady vedení Lidlu evidentně lákají, tak že by záměr vyšel dotřetice? A mají Poděbraďáci vůbec o nový market ve městě zájem? Podělte se o svůj názor