Třiatřicetiletá Tereza z Nymburka si chtěla testovací sadu pořídit v úterý. „Stavila jsem se při cestě z práce ve dvou lékárnách ve dvou různých městech a neměli je. Slibovali, že by měly přijít. Ale i lékárnice mi říkaly, že zájem je velký a pokud zase pojedu pozdě odpoledne z práce, je možné, že budou opět vyprodané,“ líčí svoji zkušenost Tereza, která si nakonec testy objednala na internetu.

Mimořádný zájem o testy potvrdily také tři nymburské lékárny. V lékárně řetězce Dr. Max na náměstí byly testy krátce po poledni vyprodané. „Máme tu poslední kus. Zájem je veliký a bohužel je v tuto chvíli nemáme ani kde objednat,“ řekla lékárnice.

Nymburská teplárna sídlící na kraji sídliště.
Dobrá zpráva! Nymburská teplárna od nového roku skokově nezdraží

Zatím ještě dva druhy testů nabízeli v lékárně sítě Nympharm v ulici 2. května. „Od pondělí pozorujeme obrovský nárůst zájmu,“ uvedla lékárnice. Podle jejích slov je nutné každý den testovací sady doobjednávat. „Je otázka, jak dlouho vydrží zásoby na skladech,“ dodala.

Poslední kusy testovacích sad nabízeli také v pobočce řetězce Dr. Max v obchodním centru Albert. „Zájem je obrovský, každý den objednáváme desítky kusů,“ potvrdili i v této lékárně.