V Jednotě na náměstí tři pokladní čekaly, až k nim dorazí stejný počet zákazníků pohybujících se po prodejně. „Přes den s počtem lidí žádný problém nebyl,“ shodly se všechny tři. Stejnou větu vyslovil i muž z ostrahy před vstupem do nákupní zóny v Albertu. „Košík má buď každý jednotlivec nebo každá rodina. Žádné fronty se netvoří ani teď, a nevznikaly ani přes den,“ uvedl muž ve stejnokroji a připustil, že drobné problémy očekával. „Ale přišlo mnohem méně lidí, než běžně ve středu chodí,“ vysvětlil pohotově.

Podobně na tom byli i na druhém konci města v Kauflandu. U tohoto obchodního centra se změna pravidel projevila především v tom, že všechny koše očíslovali černými číslicemi na oranžovém podkladu, což připomíná startovní čísla například na závodech motocyklů. „Koše musí mít zákazníci povinně, je jich přesně 217, aby to splňovalo dané předpisy,“ vysvětlil muž ze zdejší ostrahy. Pohled na parkoviště, které bývá touto dobou zaplněné snad o polovinu více, dokumentoval, že i v tomto případě zavládl strach z čekání ve frontách a nákup byl v řadě rodin odložen.

Takové uvažování potvrdil i Nymburák a čerstvý krajský zastupitel Petr Procházka. „Chtěl jsem si pro něco zajet do Kauflandu, ale dneska to raději vynechám,“ uvedl už krátce po poledni.