Nepřehledná křižovatka z Kovanska na Nymburk. Mohou za to náletové rostliny a obražené ořechy na pařezech, přes které prostě není vidět vlevo, jestli od Nymburka neprojíždí nějaké vozidlo. Na co se čeká?

Situaci kritizuje Pavel Krpálek z Kovanska, který tudy jezdí každý den do práce a který již několikrát komunikoval se zástupcem Správy a údržby silnic v Poděbradech, pod kterou Nymbursko spadá. Výsledek nula. „Dokonce se tam byl jejich člověk podívat a oznámil mi, že se mu to nezdá nepřehledné," diví se Krpálek.

Stejně postupoval, tentokrát písemně, i místostarosta Bobnic. Dosud žádná odpověď.

Člověk si musí položit jednoduchou otázku: Na co se čeká? Na neštěstí? Potom to někdo vyřeže hned. Není ale v takových případech trochu pozdě?

Jeden pomníček u Bobnic už naznačuje, že neštěstí nechodí po horách. Co když vinou zarostlých pařezů dojde k dalšímu? Vezme si to Správa a údržba silnic k odpovědnosti?

„Byl jsem se tam podívat 
s dopravním policistou Pavlem Fialou. Usoudili jsme, že je v těch místech dostatečný výhled. Není třeba nic vyřezávat, křižovatka je dost široká," uvedl Jiří Vosáhlo ze Správy 
a údržby silnic.

Podle starosty Bobnic Vladimíra Janouška si na úřadě stěžovalo na špatný výhled 
z křižovatky už několik lidí.

Zhodnocení na závěr: Když to někdo z „pilotů" rozpálí 
z nadjezdu za Nymburkem 
a pořítí se na Bobnice a z Kovanska někdo další mu vjede do cesty, mohlo by dojít ke karambolu, který někdo odnese zbytečně životem.