Letní kino bude podle informací pořadatelů promítat letos mnohem častěji než v minulých sezónách. „Protože letos v létě začne 1. etapa rekonstrukce sálu Kina Sokol, tak tentokrát bude mít nymburská veřejnost šanci využít nabídku kina pod hvězdnou oblohou mnohem častěji,“ oznámili zástupci NKC. Podle jejich slov se diváci mohou těšit na vyšší komfort, lepší obraz a ostrý zvuk. Promítat se začne o prázdninách.

NKC pořídilo nové a podstatně větší plátno, moderní dataprojektor a navíc dalších dvacet pět lehátek, z nichž by sledování filmů mělo být příjemným zážitkem.

Samotné kino Sokol projde rekonstrukcí plánovanou na tři etapy. V první etapě by mělo dojít k opravám podlahy, stěn, zpřístupnění balkónů a zejména k přečalounění či výměně sedaček. V dalších dvou etapách bude komplexně řešeno foyer s ohledem na multifunkční využití, včetně bezbariérového přístupu k WC, optimalizace vytápění a instalace vzduchotechniky.

Jako poslední přijde na řadu plášť budovy a řešení venkovního prostoru.

Vše bude probíhat pod dohledem architekty Marcely Steinbachové a dokončeno by vše mělo být v roce 2028, kdy kino Sokol oslaví 100 let své existence.