Milovické letiště určitě ladem nezůstane. Už nyní různé firmy vyvíjejí aktivity k tomu, aby právě jejich návrh na budoucí využití problémového prostoru byl ten pravý. Jedna ze zmíněných firem dokonce plánuje na letišti vytvořit výcvikové centrum bezpečné jízdy pro řidiče.

Zmíněný podnikatelský záměr počítá s plochou, jejímž cílem je zdokonalování řidičů v simulovaných podmínkách reálného provozu a zvládání krizových situací na silnici. Podle jednatele společnosti, která s návrhem přišla už před několika lety, Zdeňka Boška, by bylo možné využít vzletovou dráhu. „Ta je pro tyto účely v současném provedení plně funkční,“ uvedl Bošek.

Zpracovatelé návrhu však počítají i s vytvořením oddychového a relaxačního centra, včetně speciálních programů pro děti. To by mohlo být například zaměřeno na bezpečnost dětí.

V minulosti se objevily i návrhy například na vytvoření olympijské vesničky.

Současné vedení kraje chce začít jednání o využití bývalého vojenského prostoru od úplného začátku. Hejtman David Rath se svými kolegy starostům dotčených obcí přislíbil, že se nemusí obávat návratu těžkých letadel. V prostoru nevznikne velké letiště, jak to plánovalo minulé vedení kraje v čele s Petrem Bendlem.

Jednání o tom, co na letišti bude, jsou však znovu na úplném začátku a velmi důležité slovo tentokrát budou mít v celé věci starostové dotčených obcí.