„Pak jsem pronesl onu památnou větu, že by bylo lepší je zastřelit. Policajt mi řekl, že by se neměli střílet, že ti psi za to nemůžou. A já jsem pronesl, že jsem neměl na mysli ty psy,” prohlásil Červinka na nedávném zasedání.

Za svá slova dostal tehdy důtku od okresního úřadu. Pochvaly za jejich aktuální zopakování se nedočkal ani nyní.

Středočeská organizace STAN se od jeho slov distancovala. „Situací se zabývala středočeská organizace STAN, od výroku se distancovala, ale akceptovala omluvu starosty Červinky, kterou zveřejnil na svém Facebooku," uvedla pro ČTK mluvčí STAN Sára Beránková. Starosta tak nemusí odstupovat z čela poděbradské kandidátky hnutí pro zářijové komunální volby, kde chce svůj mandát obhájit.

Červinka zveřejnil oficiální omluvu na své facebookové stránce. „Můj výrok o Romech byl hloupý před dvaadvaceti lety, kdy jsem ho řekl, i teď, když jsem na tu záležitost vzpomínal. Omlouvám se všem, koho se mohl oprávněně dotknout. Kdo mě zná a zná moje působení v čele radnice, ví, že ve skutečnosti jakoukoliv formu násilí za řešení nepovažuji. A to ani v nadsázce,“ uvedl Červinka.

Na nedávném jednání zastupitelů k celé situaci dodal, že už tehdy na policii vysvětloval, jestli chce romské spoluobčany skutečně střílet. „Tak to úplně nebylo. Bylo to tak, že to chci řešit a nechci trpět nepořádek a nečistoty,“ konstatoval Červinka před zastupiteli.