Provozovatel nymburské nemocnice, firma PP Hospitals, má v plánu otevřít v prostorách polikliniky Na Valech lékárnu. Uvažuje i o pohotovostní variantě. Ta tu dříve fungovala, před několika lety však lékárna z Valů zmizela.

„Dali jsme podnět, aby majitel lékárny uvažoval o pohotovostní službě,“ řekl místostarosta Miloš Petera. Lékárna, která by byla otevřena v noci i přes víkendy totiž ve městě, ale i v okolí chybí. Poděbradská lékárna v Havlíčkově ulici sice funguje i o víkendech a svátcích, ale jen do 22 hodin.

Oslovení lidé by pohotovostní lékárnu v Nymburce uvítali. „Lékárnu jsem mimo otevírací dobu potřebovala a bohužel v blízkém okolí nebyla žádná. Určitě jen uvítám, když tady bude nonstop lékárna,“ řekla Deníku Stanislava Havelková z Úmyslovic.

Hlavní úkol lékárny by podle ředitele nemocnice Martina Tvarůžka byl zásobovat jak nemocnici v Nymburce, tak i další, které firma PP Hospitals provozuje. „Byla by ale i pro veřejnost,“ dodal Tvarůžek.

Pohotovostní varianta lékárny je podle něj jedna z cest, vše se ale bude muset ekonomicky propočítat.

Zákazníci si však na lékárnu budou muset nějaký čas počkat. Ať už pohotovostní, nebo ne, otevře totiž až v příštím roce.

Měla by se v Nymburce otevřít nonstop lékárna?

M. Jeřábková, Křinec

Mně je jedno jestli pojedu do Nymburka nebo Poděbrad, protože nejsem odsud. Musím vždycky někam dojet. Mimo otevírací dobu jsem už lékárnu potřebovala.

Jiřina Koláčná, Rašovice

Já jsem lékárnu ještě mimo otevírací dobu ani v noci nepotřebovala. Jsem z vesnice, takže to máme i tak daleko, když něco potřebujeme. Je to ale výhoda.

Jaroslav Vyhnálek, Vrbová Lhota

Lékárnu už jsem potřeboval, když zrovna nebyla otevřená. Bylo by jen dobré, kdyby tu byla. Člověk nikdy neví, kdy ji bude potřebovat.

Martin Říha, Nymburk

Ještě jsem nikdy naštěstí lékárnu mimo otevírací dobu nepotřeboval. Já ji zatím nepotřebuji, ale myslím, že někteří lidé by ji určitě velmi uvítali.