Podobně jako loni bude strom rozsvícen bez doprovodného programu a oficiálního shromáždění místních na náměstí. O změnách víkendového programu informovala mluvčí radnice Olga Vendlová.

Původní program ke slavnostnímu otevření lávky byl připraven na nedělní 15. hodinu, kdy měla vyplout flotila nymburských lodí, zaznít píseň River Moon a netypická měla být i podoba přestřižení pásky. Ačkoliv byla tedy lávka uvedena do provozu už v pátek, kdy byla i řádně zkolaudována, vedení radnice chce slavnostní otevření uspořádat s odkladem. „Slavnostní okamžik otevření stavby desetiletí si užijeme, až to epidemiologická situace opět umožní,“ řekl starosta Tomáš Mach.

Fontána v nymburském parku Dr. Brzoráda.
Vodní víla oživila novou fontánu u nemocnice

Adventní neděle budou probíhat podobně jako loni. Rozsvícení stromu a první adventní svíce v okně radnice by měli zájemci nalézt v rámci vysílání na stránkách města. „Nenechme si zcela vzít vánoční atmosféru, užijme si ji komorněji,“ vyzývá starosta s tím, že ani letos vedle stromu nebudou chybět betlém a Ježíškova kancelář.

Online reportáž

Program ruší i Poděbrady

Na poděbradském Jiřího náměstí už jsou rozestaveny nově nakoupené stánky určené pro vánoční trhy. Ty však zůstanou neotevřené. Vedení města také oficiálně zrušilo program kolem rozsvěcení stromu. „V neděli jej rozsvítíme, ale nebudeme říkat přesný čas, abychom se vyhnuli shlukování lidí,“ uvedl starosta.

Prodej vánočních stromků na parkovišti před řetězcem Albert v Nymburce se rozjíždí.
OBRAZEM: Smrček za 200, jedle i za 1300 korun. Začal prodej vánočních stromků

Lázeňské město je tradičně nasvíceno výzdobou včetně lázeňského parku, kde nechybí i loni tak oblíbené labutě. Podle místostarosty Miroslava Holase však symbolem letošních Vánoc v Poděbradech budou andělé. „Pořádáme Andělskou sbírku, jejíž výtěžek půjde na nákup věcí pro žáky naší Speciální školy. Chceme, aby se Vánoce nesly v duchu pomoci bližním,“ konstatoval místostarosta.