Město má údajně přislíbenou dotaci Státního fondu dopravní infrastruktury 99 milionů. Přesáhne-li vítězná nabídka na dodavatele stavby tuto částku, bude muset město shánět další peníze. „Projekčně už jsme na 78 milionech, bojím se jedné věci, a to, že částka, která vyjde ze soutěže, bude přes 100 milionů. Nicméně lávka je neustále prioritou," řekl Mach.

Aktuálně město dostalo stavební povolení na projekt lávky. Příští týden projektanti odevzdají dokumentaci pro provedení stavby. Město musí vysoutěžit zhotovitele stavby, soutěž bude vypsána koncem ledna. Zhotovitel tak bude kvůli zákonným lhůtám znám nejdříve na konci dubna.

Podle místostarosty Bořka Černého by se mohlo začít stavět na začátku příštího léta. „První návštěvníci by se měli projít z centra na Zálabí už v roce 2021. Nová lávka bude široká minimálně čtyři metry a nově ji budou využívat společně pěší i cyklisté. V naléhavých případech po ní bude moci přejet také vozidlo integrovaného záchranného systému,“ uvedl Černý.

Lávka by měla mít životnost 100 let a oproti té původní má být možné účinně kontrolovat její stav. Žádost o dotaci na Státní fond dopravní infrastruktury je město připraveno podat 9. ledna.