„Byl jsem v hračkářství v centru vybírat dárek. Najednou v druhé vitríně vidím kojeneckou lahev s umělohmotnými prsy místo dudlíku, na obrázku chlapeček s holčičkou v mírně řečeno erotické póze. Najednou jsem nevěděl, jestli jsem v hračkářství nebo v sex shopu,“ popsal svoji zkušenost Petr Schön.

Umělohmotná lahev je skutečně v druhém regále. Podle oslovených prodavaček je to pult speciálně určený pro vtipné předměty a nikdo si na zmíněnou lahev nestěžoval. „Spíše naopak. Lidé si takovou věc mezi sebou říkají a ptají se na to,“ řekla jedna z prodavaček. Nikterak zvláštní jim prodej takového předmětu v hračkářství nepřijde.

Většina oslovených lidí všech věkových kategoriís tím ale nesouhlasí. „To si děláte legraci. No, na to nejsem schopna ani reagovat. Nic takového by tam samozřejmě být nemělo,“ řekla Anna Procházková z Krchleb.

Ani odborníkům se umístění lahve v hračkářství nezamlouvá. „Je to nevhodné. Na druhou stranu dítě, které je v oblasti sexuální výchovy vedeno rozumným způsobem, by to nějak výrazněji deformovat nebo poznamenat nemělo,“ řekla psycholožka Radana Holubová z Pedagogicko – psychologické poradny v Nymburce.

Navíc se podle většiny respondentů ankety Nymburského deníku jedná o kýča v žádném případě by za to nedali požadovaných 235 korun. „Odhadla bych prodejní cenu kolem stovky. Ale ani tak bych si to nekoupila. Aniv legraci,“ doplnila nymburská maminka.

OTÁZKA DNE: Kde si myslíte, že se prodává taková lahev?

close zoom_in Vladimír Janoušek, PoděbradyNo to je fujtabl. A tohle má být pro děti? To tedy dvakrát není. Možná bych to čekal v drogerii.

close zoom_in Lukáš, NymburkTaková věc by se měla objevit ve specializovaných prodejnách.V hračkářství určitě ne.

close zoom_in Anna Procházková, KrchlebyNevím. V hračkářství? To si děláte legraci. Možná snad v nějakém sex shopu.

close zoom_in Michaela Klingorová, PoděbradyTak to nevím. V hračkářství? To je strašně nevhodné, viděla bych to někde v sex shopu.

close zoom_in Jan Szabo, NymburkV nějaké prodejně pro děti, třeba s kočárky.V hračkářství by se to asi prodávat nemělo.