Na svislé značce je velký černý nápis POZOR a pod ním schéma kruhového objezdu s červeně vyznačenou částí. Pod tím je text Nepřímé odbočení vozidla nad 3,5 t. Některé řidiče určitě může tato značka zarazit. Co přesně znamená, vysvětlil vedoucí Dopravního inspektorátu v Nymburce Josef Ulrich.

„Vzhledem k technickým parametrům kruhového objezdu by přímé odbočení vozidel nad 3 a půl tuny přijíždějících od Milovic na první výjezdovou větev bylo těžko proveditelné. Proto kamiony a autobusy nejprve projedou celý kruhový objezd, v závěrečné fázi si dostatečně nadjedou a mohou bezpečně vyjet výjezdem směrem k Topolové ulici,“ vysvětlil Ulrich.

Osobních aut se netýká

Tato dopravní značka je podle jeho vyjádření opravdu na Nymbursku jediná, nicméně v jiných regionech ji znají. „Je poměrně běžně využívaná,“ doplnil šéf dopravního inspektorátu a zároveň zdůraznil, že značka se vůbec netýká osobních vozů. Pro ně platí standardní pravidla průjezdu a mohou tedy bez omezení zahnout i na prvním výjezdu.

Mluvčí milovické radnice Eva Hrušková upozornila na fakt, že právě výjezd od centra města na silnici směrem k ulici Topolová bude těmito vozidly využíván minimálně. Většina jich do tohoto směru, který vede například k zábavnímu parku Mirakulum, zahýbá o několik set metrů blíže k centru města kolem mateřské školy. „Rozhodně nehrozí situace, že by na kruhovém objezdu kroužilo několik náklaďáků a byl blokován provoz,“ doplnila mluvčí radnice.

Čeká se na kolaudaci

Kruhový objezd byl otevřen na Silvestra. Zatím se ovšem jedná o průjezd stavbou a rychlost je na místě omezena na 30 kilometrů za hodinu. „Okružní křižovatku teprve čeká kolaudace. Nicméně i po ní na místě zůstane značka, o níž se bavíme,“ konstatoval Ulrich.