Na obě připravená jídla se členové komisí sjížděli do Obecního domu. V pátek večer na kuřecí řízky. „Kdo si přeje lehčí jídlo, dostane k řízku brambor a okurku. Ti ostatní dostanou jako přílohu bramborový salát,“ řekla Jaroslava Mejzrová, vedoucí příslušného odboru.

Organizačně jde o zajímavou logistickou akci spočívající v přesunu jednotlivých členů komisí na jídlo a zpět. „Vždy je to vymyšleno tak, aby na místě zůstala většina členů komise, postupně se prostřídávají. Zhruba polovina členů vyrazí na jídlo pěšky, druhou polovinu svážíme autem,“ vysvětlila Jaroslava Mejzrová.

Večeři tak museli v pátek večer komisaři zvládnout na etapy v rozmezí mezi 17. a 19. hodinou. V sobotu pak mají na výživný oběd vyhrazenu dobu mezi 11. a 13. hodinou. „To proto, aby byli posilněni a svěží na nadcházející náročné sčítání hlasů,“ doplnila úřednice z radnice.

A z čeho se oběd bude skládat? Komisaři si pochutnají na knedlíčkové polívce a tradiční svíčkové s knedlíky. Po jídle si mohou nabídnout čaj či kávu se sušenkou.