Kdo byl zvyklý, že se na Výstavišti 
v Lysé nad Labem předváděli koně na předvadišti venku, byl určitě v tomto chladném počasí mile překvapen. Nová hala, kterou otevřeli právě se zahájením jubilejní výstavy Kůň 2013, skýtá daleko větší prostor pro předvádění koní a nabízí návštěvníkům více míst k sezení.

Prostor výstaviště se zvětšil a také se jakoby provzdušnil. Vystavovatelé mají více místa k parkování a k ustájení svých koní. Těch je letos 
v Lysé nad Labem kolem sto padesáti. „Jeli jsme se sem podívat už v pátek, protože 
o víkendu tu není k hnutí. Nová hala je velmi pěkná a je super, že člověk může koně vidět pod střechou a v relativním teple," pochvalovala si Alena Růžičková z Litoměřic, která se usadila do lavic kolem vnitřního předvadiště.

Výstava potrvá do neděle 22. září a nabízí vše, co ke koním patří. Dnes se návštěvníci mohou těšit v nové hale C od 10 hodin na chovatelskou přehlídku, ve 12 hodin přichystala Šárka Smíšková ukázku hiporehabilitace 
v praxi. Od 12.30 je na programu vozatajský pohár a od 
14 hodin hlavní odpolední program, kde nebude chybět na otevřeném předvadišti Národní šampionát – hafling a od 15 hodin se uskuteční vyhlášení Koně výstavy 2013 v kategorii koní a pony. A ti největší milovníci koní se určitě už nemohou dočkat večerní koňské galashow, která je na programu v nové hale od 19.30 hodin.

V neděli pak od 10 hodin proběhne chovatelská přehlídka a od 13.30 se návštěvníci mohou těšit na vyhlášení sympaťáka výstavy. Od 14 hodin se uskuteční Národní šampionát – shetland pony na otevřeném předvadišti.
V sobotu i v neděli je výstaviště otevřeno denně od 9 do 18 hodin.